Bioclin Bio-Force lotiune spray fortifianta este un tratament revitalizant pentru scalp care actioneaza la radacina firului de par, pentru a-l intari, stimuland cresterea acestuia.
Cea de-a 81-a ediție a festivalului va găzdui premiera filmului „The Girl Next Door” regizat de Pedro Almodóvar, cu Julianne Moore și Tilda Swinton în rolurile principale; Felicity Jones și Joe Alwyn își vor promova noul film, „The Brutalist”; „Joker: Folie à Deux”, mult așteptatul film cu Joaquin Phoenix și Lady Gaga, va fi proiectat; Nicole Kidman concurează cu filmul „Babydoll”; iar publicul a văzut-o pe Angelina Jolie în rolul cântăreței de operă Maria Callas în filmul „Maria”.
Există, de asemenea, filme importante care vor fi prezentate în afara competiției principale – inclusiv „Wolfs” cu George Clooney și Brad Pitt, și „Horizon: An American Saga, capitolul doi” regizat de Kevin Costner, cu Sienna Miller în rol principal. Festivalul a început cu premiera mondială a filmului „Beetlejuice Beetlejuice”, cu Jenna Ortega, Catherine O’Hara și Winona Ryder. Pe lângă proiecțiile de filme, festivalul va include și o serie de evenimente exclusiviste și cine găzduite de branduri renumite, atrăgând cu siguranță numeroase vedete din lista A.
Iată o selecție a celor mai spectaculoase ținute de la Festivalul de Film de la Veneția 2024, de până acum:
Amal și George Clooney: Amal Clooney a însoțit soțul ei, George Clooney, la premiera filmului „Wolfs”, purtând o rochie din dantelă galbenă de la Atelier Versace, în timp ce George a ales un smoking clasic negru și papion.
Cate Blanchett: Cate Blanchett a strălucit într-o rochie fără bretele Louis Vuitton, cu fustă evazată.
Brad Pitt și Ines de Ramon: Brad Pitt a ales o ținută complet neagră cu pantaloni evazați, fiind însoțit de prietena sa, Ines de Ramon, care a purtat o rochie albă elegantă.
Felicity Jones: Pentru premiera filmului „The Brutalist”, Felicity Jones a ales o rochie roz pal de la Prada și bijuterii Boucheron.
Stacy Martin: Stacy Martin a purtat o rochie voluminoasă de la Louis Vuitton.
George Clooney și Brad Pitt: La sesiunea de fotografii pentru filmul „Wolfs”, George Clooney a ales un costum gri cu pantofi negri eleganți, iar Brad Pitt a optat pentru un costum bleu deschis, combinat cu pantofi sport albi.
Sydney Sweeney: Sydney Sweeney a purtat o rochie Armani și bijuterii De Beers la o cină exclusivistă organizată de Armani Beauty.
Cate Blanchett: Cate Blanchett a ales un look complet Armani pentru cină.
Sadie Sink: Sadie Sink a purtat o rochie clasică de catifea neagră de la Armani și bijuterii Bulgari.
Acestea sunt doar câteva dintre vedetele care au impresionat la ediția din acest an a Festivalului de Film de la Veneția, un eveniment care continuă să fie un punct de reper în lumea modei și a cinematografiei. Fii cu ochii pe festival pentru mai multe apariții spectaculoase!












