Sănătate > Women's Health

Fetele sufera mai mult decat baietii atunci cand prietenii le dezamagesc

Un studiu realizat luna aceasta a aratat ca fetele sunt mai afectate atunci cand prietenele le dezamagesc, sunt mai furioase si mai triste decat baietii. In plus, daca prietenele le jignesc, fetele tind sa creada ca acelor prietene nu le pasa de ele sau ca incearca sa le controleze.

1 minut timp de citire
Share on Facebook Share on WhatsApp


0a0a76ac52

Fetele sunt insa la fel de aprige ca si baietii cand este vorba sa se razbune pe o prietena sau un prieten care le-a ofensat. Il ataca verbal si il ameninta cu terminarea prieteniei atunci cand asteptarile le-au fost inselate, ca de exemplu in situatia in care persoana respectiva le da in vileag.

Atunci cand prietenii le supara, fetele renunta la delicatete si se arunca in lupta.

Text: Bianca Badescu

Sursa:sciencedaily.com


REVISTELE NOASTRE
Mergi la început Back to top