
“Expunerea la campuri electromagnetice nu este benefica si trebuie sa fim atenti la efectele sale adverse asupra sanatatii”, ne avertizeaza conducatorul acestui studiu. Cea mai buna cale de a reduce expunerea la campuri magnetice este pastrarea distantei. Cu cat ne apropiem mai mult de astfel de aparate, cu atat efectele nocive sunt mai puternice.
Text: Bianca Badescu








